Tinkoff Credit (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Settings
hr: Postavke

en: edit
hr: uredi

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: %name: illegal value.
hr: %name: nedopuštena vrijednost.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
hr: Ovo polje sprema vrijednosti s popisa dopuštenih 'vrijednost => etiketa' parova, npr. SAD': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana
