Tinkoff Credit (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Commerce
id: Perdagangan

en: Test settings
id: Pengaturan tes

en: %name: illegal value.
id: @name: nilai larangan.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
id: Field ini menyimpan nilai teks dari bagian daftar yang diizinkan 'nilai => label', contoh 'Negara bagian USA': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
