Tinkoff Credit (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Definições

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Test settings
pt: Configurações de teste

en: %name: illegal value.
pt: %name: valor irregular.

en: Test mode
pt: Modo de teste

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
pt: Este campo guarda valores de texto a partir de uma lista de pares 'valor => texto' permitidos, por exemplo, 'Estados dos USA': IL => Illinois, IA => Iowa, IN = Indiana.

en: Customize the checkout form and configure checkout rules.
pt: Personalizar o formulário de checkout e configurar as regras de checkout.
