Tinkoff Credit (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Test settings
it: Impostazioni test

en: %name: illegal value.
it: %name: valore scorretto.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
it: Questo campo memorizza stringhe di testo a partire da una lista di coppie 'valore=> etichetta'; ad esempio 'Province italiane': TO => Torino, NA => Napoli, RM => Roma.

en: Customize the checkout form and configure checkout rules.
it: Personalizzazione del form e configurazione delle regole di checkout.
