TinyBrowser (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (36 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: Weight
cs: Váha

en: none
cs: žádné

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Help
cs: Nápověda

en: link
cs: odkaz

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: n/a
cs: není

en: User role
cs: Uživatelská role

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: Profile name
cs: Název profilu

en: Image directory
cs: Složka obrázků

en: WIDTHxHEIGHT
cs: VÝŠKAxŠÍŘKA

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: image
cs: obrázek

en: Insert !image or !link.
cs: Vložit !image nebo !link.

en: Resize
cs: Změnit velikost

en: File directory
cs: Adresář souborů

en: Crop
cs: Oříznout

en: Delete profile
cs: Smazat profil

en: Admin
cs: Administrátor

en: Assigned profile
cs: Přiřazený profil

en: Assign profiles to user roles.
cs: Přiřadit profily k uživatelským rolím.

en: Give a name to this profile.
cs: Zadejte název tohoto profilu.

en: Maximum image resolution
cs: Maximální rozlišení obrázku

en: Profile has been added.
cs: Profil byl přidán.

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
cs: Opravdu smazat profil %name?

en: Profile has been deleted.
cs: Profil byl smazán.

en: Upload files
cs: Nahrát soubory
