TinyBrowser (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: none
hu: nincs

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Help
hu: Súgó

en: Move to
hu: Áthelyezés

en: link
hu: hivatkozás

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Rename
hu: Átnevezés

en: n/a
hu: n. a.

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: User role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Thumbnail size
hu: Bélyegkép mérete

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Media
hu: Média

en: Profile name
hu: Profilnév

en: Image directory
hu: Képek könyvtára

en: WIDTHxHEIGHT
hu: SZÉLESSÉGxMAGASSÁG

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: image
hu: kép

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
hu: Kép/fájl beszúrás engedélyezése sima szövegdobozokba

en: Insert !image or !link.
hu: !image vagy !link beszúrása

en: Add new profile
hu: Új profil hozzáadása

en: Detail
hu: Részletek

en: Resize
hu: Átméretezés

en: File directory
hu: Fájl könyvtár

en: Crop
hu: Kivágás

en: Delete profile
hu: Profil törlése

en: Configuration profiles
hu: Profilok beállítása

en: Absolute URLs
hu: Abszolút webcímek

en: Replace the existing file with the new one
hu: Cserélje a létező fájlt az újra

en: Assigned profile
hu: Hozzárendelt profil

en: Role-profile assignments
hu: Szerepkör-profil összerendelések

en: Assign profiles to user roles.
hu: Profilok felhasználói szerepkörökhöz rendelése.

en: Give a name to this profile.
hu: Nevet kell adni a profilnak.

en: Directory quota
hu: Könyvtár kvóta

en: Maximum image resolution
hu: Legnagyobb képfelbontás

en: Profile has been added.
hu: A profil létrejött.

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
hu: „%name” profil biztosan törölhető?

en: Profile has been deleted.
hu: A profil törlése megtörtént.

en: Upload files
hu: Fájlok feltöltése
