TinyBrowser (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: none
id: tidak ada

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Help
id: Bantuan

en: link
id: tautan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: n/a
id: t/t

en: Extensions
id: Ekstensi

en: User role
id: Peran pengguna

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Profile name
id: Nama profil

en: Image directory
id: Direktori Gambar

en: WIDTHxHEIGHT
id: LEBARxTINGGI

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Duplicate
id: Duplikat

en: image
id: gambar

en: Add new profile
id: Tambah profil baru

en: Resize
id: Ubah ukuran

en: File directory
id: Direktori berkas

en: Crop
id: Pangkas

en: Admin
id: Administrator

en: Maximum image resolution
id: Resolusi gambar maksimum
