TinyBrowser (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (49 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: none
ru: нет

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Help
ru: Справка

en: Move to
ru: Переместить в

en: link
ru: ссылка

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Rename
ru: Переименовать

en: n/a
ru: н/д

en: Extensions
ru: Расширения

en: User role
ru: Роль

en: Thumbnail size
ru: Размер миниатюры

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Profile name
ru: Имя профиля

en: Image directory
ru: Папка с изображениями

en: WIDTHxHEIGHT
ru: ШИРИНАxВЫСОТА

en: The changes have been saved.
ru: Изменения сохранены.

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: image
ru: изображение

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
ru: Включить вставку изображений и файлов в простые текстовые области

en: Insert !image or !link.
ru: Вставьте !image или !link.

en: Add new profile
ru: Добавить новый профиль

en: Detail
ru: Подробнее

en: Resize
ru: Изменение размера

en: File directory
ru: Каталог файлов

en: Crop
ru: Обрезка

en: Delete profile
ru: Удалить профиль

en: Admin
ru: Администратор

en: Configuration profiles
ru: Настройка профилей

en: Absolute URLs
ru: Абсолютные ссылки

en: Replace the existing file with the new one
ru: Заменить существующие файлы на новые

en: Assigned profile
ru: Назначенный профиль

en: Role-profile assignments
ru: Назначения профилей для ролей

en: Assign profiles to user roles.
ru: Назначьте профили ролям пользователей.

en: Give a name to this profile.
ru: Введите название профиля.

en: Directory quota
ru: Квота папки

en: Maximum image resolution
ru: Максимальное разрешение изображения

en: Profile has been added.
ru: Профиль был добавлен

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
ru: Вы уверены, что вы хотите удалить профиль %name?

en: Profile has been deleted.
ru: Профиль был удален.

en: WYSIWYG editor
ru: Редактор WYSIWYG

en: Upload files
ru: Загрузить файлы
