TinyBrowser (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: none
da: ingen

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Help
da: Hjælp

en: Move to
da: Flyt til

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Extensions
da: Udvidelser

en: User role
da: Brugerrolle

en: Profile name
da: Profilnavn

en: Image directory
da: Billedmappe

en: WIDTHxHEIGHT
da: BREDDExHØJDE

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Duplicate
da: Duplikér

en: image
da: billede

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
da: Aktivér direkte indsættelse af billeder og filer i normale tekstområder

en: Insert !image or !link.
da: Indsæt !image eller !link.

en: Add new profile
da: Tilføj ny profil

en: Resize
da: Tilpas størrelse

en: File directory
da: Filmappe

en: Crop
da: Beskær

en: Delete profile
da: Slet profil

en: Admin
da: Administration

en: Configuration profiles
da: Konfigurationsprofiler

en: Absolute URLs
da: Absolutte URLer

en: Replace the existing file with the new one
da: Erstat den eksisterende fil med den nye fil

en: Assigned profile
da: Tildelt profil

en: Role-profile assignments
da: Rolle/profile-tildelinger

en: Assign profiles to user roles.
da: Tilknyt profiler til brugerroller.

en: Give a name to this profile.
da: Navngiv denne profil.

en: Directory quota
da: Mappekvote

en: Maximum image resolution
da: Maksimal billedopløsning

en: Profile has been added.
da: Profilen er tilføjet.

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette profilen %name?

en: Profile has been deleted.
da: Profilen er blevet slettet.
