TinyBrowser (7.x-1.1) - en to el translation catalogue (43 entries)

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: None
el: Κανένα

en: Weight
el: Βάρος

en: none
el: κανένα

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Help
el: Βοήθεια

en: link
el: σύνδεσμος

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: n/a
el: δ/υ

en: User role
el: Ρόλος χρήστη

en: Thumbnail size
el: Μέγεθος μικρογραφίας

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: Image directory
el: Κατάλογος εικόνων

en: WIDTHxHEIGHT
el: ΠΛΑΤΟΣxΥΨΟΣ

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: image
el: εικόνα

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
el: Ενεργοποίηση ενσωμάτωσης εικόνας/αρχείου (inline)  σε απλές περιοχές κειμένου

en: Insert !image or !link.
el: Εισάγετε !image ή !link.

en: Add new profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ

en: Resize
el: Αλλαγή μεγέθους

en: File directory
el: Κατάλογος αρχείων

en: Crop
el: Περικοπή

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Configuration profiles
el: Προφίλ ρυθμίσεων

en: Absolute URLs
el: Απόλυτοι σύνδεσμοι URLs

en: Replace the existing file with the new one
el: Να αντικαθίσταται το αρχείο που υπάρχει με το νέο

en: Assigned profile
el: Εκχωρημένο προφίλ

en: Role-profile assignments
el: Αναθέσεις ρόλου-προφίλ

en: Assign profiles to user roles.
el: Ανάθεση προφίλ σε ρόλους χρήστη.

en: Give a name to this profile.
el: Δώστε ένα όνομα σε αυτό το προφίλ.

en: Directory quota
el: Όρια καταλόγου

en: Maximum image resolution
el: Μέγιστη ανάλυση εικόνας

en: Profile has been added.
el: Το προφίλ προστέθηκε.

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το προφίλ %name;

en: Profile has been deleted.
el: Το προφίλ διαγράφηκε.

en: Quick Upload
el: Γρήγορη Αποστολή
