TinyBrowser (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: none
ja: なし

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Help
ja: ヘルプ

en: link
ja: リンク

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: n/a
ja: 利用不可

en: User role
ja: 役割

en: Thumbnail size
ja: サムネイルサイズ

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: Profile name
ja: プロフィール名

en: Image directory
ja: イメージディレクトリー

en: WIDTHxHEIGHT
ja: 幅x高さ

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Duplicate
ja: 複製

en: image
ja: 画像

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
ja: テキストエリアへの画像やファイルの挿入を有効化

en: Insert !image or !link.
ja: !imageや!linkを挿入。

en: Add new profile
ja: プロファイルを追加

en: Detail
ja: 詳細

en: Resize
ja: リサイズ

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: Crop
ja: トリミング

en: Admin
ja: 管理者

en: Configuration profiles
ja: プロファイルの設定

en: Absolute URLs
ja: 絶対URL

en: Replace the existing file with the new one
ja: 新しいファイルで既存のファイルを差し替える

en: Assigned profile
ja: 割り当てられているプロファイル

en: Role-profile assignments
ja: 役割へのプロファイル割り当て

en: Assign profiles to user roles.
ja: ユーザーの役割に対してプロファイルを割り当てます。

en: Give a name to this profile.
ja: このプロファイルに名前をつけてください。

en: Directory quota
ja: ディレクトリー毎のサイズ割り当て

en: Maximum image resolution
ja: 最大画像解像度

en: Profile has been added.
ja: プロファイルを追加しました。

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
ja: プロファイル %name を本当に削除しますか？

en: Profile has been deleted.
ja: プロファイルを削除しました。

en: Upload files
ja: ファイルをアップロードする
