TinyBrowser (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: none
pl: brak

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Help
pl: Pomoc

en: link
pl: odnośnik

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: n/a
pl: n.d.

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: User role
pl: Rola użytkownika

en: Thumbnail size
pl: Rozmiar miniaturki

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: Image directory
pl: Folder z obrazami

en: WIDTHxHEIGHT
pl: SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: image
pl: obrazek

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
pl: Włącz wstawianie osadzonych obrazków/plików w obszarach tekstowych

en: Insert !image or !link.
pl: Wstaw !image or !link.

en: Add new profile
pl: Dodaj nowy profil

en: Detail
pl: Szczegół

en: Resize
pl: Zmiana rozmiaru

en: File directory
pl: Katalog plików

en: Crop
pl: Przytnij

en: Delete profile
pl: Usuń profil

en: Configuration profiles
pl: Profile konfiguracyjne

en: Absolute URLs
pl: Bezwględne adresy URL

en: Replace the existing file with the new one
pl: Zastąp istniejący plik nowym plikiem

en: Assigned profile
pl: Przypisany profil

en: Role-profile assignments
pl: Powiązania rola-profil

en: Assign profiles to user roles.
pl: Przypisz profile do rang użytkowników.

en: Give a name to this profile.
pl: Nadaj nazwę temu profilowi.

en: Directory quota
pl: Limit katalogu

en: Maximum image resolution
pl: Maksymalna rozdzielczość obrazka

en: Profile has been added.
pl: Profil został dodany.

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć profil %name?

en: Profile has been deleted.
pl: Profil został usunięty.
