TinyBrowser (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: none
sv: ingen

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Help
sv: Hjälp

en: link
sv: länk

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Rename
sv: Byt namn

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: User role
sv: Användarroll

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Profile name
sv: Namn på profil

en: Image directory
sv: Bildkatalog

en: WIDTHxHEIGHT
sv: BREDDxHÖJD

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: image
sv: bild

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
sv: Aktivera insättning av bilder/filer i rena textområden

en: Insert !image or !link.
sv: Infoga !image eller !link.

en: Add new profile
sv: Lägg till ny profil

en: Resize
sv: Ändra storlek

en: File directory
sv: Filkatalog

en: Crop
sv: Beskär

en: Delete profile
sv: Radera profil

en: Admin
sv: Administrera

en: Configuration profiles
sv: Inställningar för profiler

en: Absolute URLs
sv: Fullständiga URL:er

en: Replace the existing file with the new one
sv: Ersätt den existerande filen med den nya

en: Assigned profile
sv: Tilldelad profil

en: Role-profile assignments
sv: Tilldelning av profiler till roller

en: Assign profiles to user roles.
sv: Tilldela profiler till användarroller.

en: Give a name to this profile.
sv: Ange ett namn på denna profil.

en: Directory quota
sv: Kvot för katalogen

en: Maximum image resolution
sv: Största bildupplösning

en: Profile has been added.
sv: Profilen har lagts till.

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
sv: Är du säker på att du vill radera profilen %name?

en: Profile has been deleted.
sv: Profilen har raderats.
