TinyBrowser (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: none
nl: geen

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Rename
nl: Naam wijzigen

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: User role
nl: Gebruikersrol

en: Thumbnail size
nl: Miniatuurgrootte

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Profile name
nl: Profielnaam

en: Image directory
nl: Image map

en: WIDTHxHEIGHT
nl: BREEDTExHOOGTE

en: The changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: image
nl: afbeelding

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
nl: Maakt het mogelijk om inline een afbeelding of bestand in plattetekst-velden in te voegen.

en: Insert !image or !link.
nl: !image of !link invoegen.

en: Add new profile
nl: Nieuw profiel toevoegen

en: Resize
nl: Afmetingen aanpassen

en: File directory
nl: Map

en: Crop
nl: Bijsnijden

en: Delete profile
nl: Profiel verwijderen

en: Configuration profiles
nl: Configuratieprofielen

en: Replace the existing file with the new one
nl: Vervang het bestaande bestand met het nieuwe bestand

en: Assigned profile
nl: Toegewezen profiel

en: Role-profile assignments
nl: Rol-profiel toewijzingen

en: Assign profiles to user roles.
nl: Wijs profielen aan gebruikersrollen toe.

en: Give a name to this profile.
nl: Geef een naam aan dit profiel.

en: Directory quota
nl: Folder quota

en: Maximum image resolution
nl: Maximale resolutie

en: Profile has been added.
nl: Profiel is toegevoegd.

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
nl: Weet u zeker dat u het profiel %name wilt verwijderen?

en: Profile has been deleted.
nl: Profiel is verwijderd.

en: Upload files
nl: Bestanden uploaden
