Tips (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Group
fr: Groupe

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: edit
fr: modifier

en: Top
fr: Haut

en: Icon
fr: Icône

en: Theme
fr: Thème

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Bottom
fr: Bas

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Example
fr: Exemple

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Timer
fr: Chronomètre

en: Delay
fr: Délai

en: Fixed
fr: Fixe

en: Selector
fr: Sélecteur

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Selectors
fr: Sélecteurs

en: Max Width
fr: Largeur maximale

en: Shadow
fr: Ombre

en: Content ID
fr: Identifiant (ID) du contenu

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Target
fr: Cible

en: Speed
fr: Vitesse

en: Fixed Width
fr: Largeur fixe

en: Hover
fr: Survol

en: Bottom Left
fr: En bas à gauche

en: Bottom Right
fr: En bas à droite

en: Top Left
fr: En haut à gauche

en: Top Right
fr: En haut à droite

en: Tips
fr: Astuces

en: Click
fr: Clic

en: Tip
fr: Astuce

en: Trigger
fr: Déclencheur

en: Tooltip
fr: Info-bulle

en: Library
fr: Bibliothèque
