Tips (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Group
id: Grup

en: Cancel
id: Batal

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Top
id: Atas

en: Icon
id: Ikon

en: Theme
id: Tema

en: Bottom
id: Dasar

en: Custom
id: Tersuai

en: Example
id: Contoh

en: Cache
id: Tembolokan

en: Position
id: Posisi

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Fixed
id: Tetap

en: Selector
id: Pemilih

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Content ID
id: ID Konten

en: Bottom Left
id: Kiri Bawah

en: Bottom Right
id: Kanan Bawah

en: Top Left
id: Kiri Atas

en: Top Right
id: Kanan Atas

en: Tips
id: Tip

en: Trigger
id: Pemicu

en: Library
id: Pustaka
