Tips (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Group
ja: グループ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: edit
ja: 編集

en: Top
ja: トップ

en: Icon
ja: アイコン

en: Theme
ja: テーマ

en: Bottom
ja: ボトム

en: Custom
ja: カスタム

en: Example
ja: 例

en: Cache
ja: キャッシュ

en: Position
ja: ポジション

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Timer
ja: タイマー

en: Delay
ja: 遅延

en: Fixed
ja: 固定

en: Selector
ja: セレクター

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Max Width
ja: 最大幅

en: Animation
ja: アニメーション

en: Content ID
ja: コンテンツID

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Target
ja: ターゲット

en: Speed
ja: スピード

en: Trigger
ja: トリガー

en: Tooltip
ja: ツールチップ

en: Library
ja: ライブラリー
