Tips (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (31 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Arrow
kn: ಬಾಣದ ಗುರುತು

en: Shadow
kn: ನೆರಳು

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Speed
kn: ವೇಗ

en: Tips
kn: ಸಲಹೆಗಳು

en: Tip
kn: ಸಲಹೆ
