Tips (7.x-1.2) - en to pl translation catalogue (45 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Pages
pl: Strony

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Group
pl: Grupa

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: edit
pl: edytuj

en: Top
pl: Góra strony

en: Icon
pl: Ikona

en: Theme
pl: Skórka

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Custom
pl: Własne

en: Example
pl: Przykład

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Position
pl: Pozycja

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Timer
pl: Licznik

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Selector
pl: Selektor

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Max Width
pl: Maks. szerokość

en: Animation
pl: Animacja

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Shadow
pl: Cień

en: Content ID
pl: ID zawartości

en: Target
pl: Cel

en: Speed
pl: Prędkość

en: Tips
pl: Podpowiedzi

en: Click
pl: Kliknięcie

en: Tip
pl: Wskazówka

en: Trigger
pl: Wyzwalacz

en: Tooltip
pl: Dymek

en: Border Radius
pl: Zaokrąglone rogi

en: Library
pl: Biblioteka

en: Enable the <a href="@drupal-token">Token module</a> to view the available token browser.
pl: Włącz <a href="@drupal-token">Moduł Token</a> aby przeglądać dostępne tokeny.

en: The usage of this filter should be restricted to trusted users only as tokens with sensitive data could be exposed.
pl: Użycie tego filtra powinno być ograniczone do zaufanych użytkowników ze względu na niebezpieczeństwo użycia wzorców z danymi wrażliwymi.

en: Interactive
pl: Interaktywne
