Tips (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Group
pt: Grupo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: edit
pt: editar

en: Top
pt: Superior

en: Icon
pt: Ícone

en: Theme
pt: Tema

en: Bottom
pt: Inferior

en: Custom
pt: Personalizado

en: Example
pt: Exemplo

en: Position
pt: Posição

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Timer
pt: Temporizador

en: Delay
pt: Atraso

en: Fixed
pt: Fixo

en: Selector
pt: Seletor

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Border Color
pt: Cor da Borda

en: Border Width
pt: Largura da Borda

en: Animation
pt: Animação

en: Shadow
pt: Sombra

en: Content ID
pt: ID do conteúdo

en: Target
pt: Alvo

en: Speed
pt: Velocidade

en: Hover
pt: Ao passar do mouse

en: Tips
pt: Dicas

en: Click
pt: Clique

en: Trigger
pt: Gatilho

en: Tooltip
pt: Dica

en: Library
pt: Biblioteca

en: Interactive
pt: Interativa
