Title field UI (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (15 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: enable
hr: omogući

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Disable
hr: Onemogući

en: Edit
hr: Uredi

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Text field
hr: Polje teksta

en: disable
hr: onemogući

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hr: Upute koje se daju korisniku ispod ovog polja na obrascu uređivanja.<br />Dopuštene HTML oznake: @tags

en: Node module element
hr: Element modula unosa
