Title field UI (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enable
it: attiva

en: Cancel
it: Annulla

en: Disable
it: Disattiva

en: Edit
it: Modifica

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Size of textfield
it: Dimensione del campo di testo

en: Text field
it: Campo di testo

en: disable
it: disattiva

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
it: Istruzioni da presentare all'utente sotto questo campo nella maschera di modifica.<br />Tag HTML consentiti: @tags

en: Node module element
it: Elemento del modulo Node
