Title field UI (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Title
pt: Título

en: enable
pt: ativar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disable
pt: Desativar

en: Edit
pt: Editar

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Size of textfield
pt: Tamanho do campo de texto

en: Text field
pt: Campo de texto

en: Manage fields
pt: Gerir campos

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pt: Instruções a apresentar ao utilizador abaixo deste campo no formulário de edição.<br />Etiquetas de HTML permitidas: @tags

en: Node module element
pt: Elemento do nó do módulo
