Title field UI (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: enable
tr: etkinleştir

en: Cancel
tr: İptal

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Edit
tr: Düzenle

en: Help text
tr: Yardım metni

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Text field
tr: Metin alanı

en: disable
tr: devre dışı bırak

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
tr: Düzenleme formunda bu alanın altında kullanıcıya sunulacak yönergeler.<br />İzin verilen HTML etiketleri: @tags

en: Node module element
tr: Düğüm eklentisi ögesi
