The Morning After (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Help
hu: Súgó

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Breadcrumb settings
hu: Morzsa beállításai

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Breadcrumb separator
hu: Morzsák közti elválasztó jel

en: Show home page link in breadcrumb
hu: Címlapra való hivatkozás megjelenítése a morzsában

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
hu: Elválasztó hozzáadása a morzsa végéhez

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Content bottom
hu: Tartalom alja

en: Only in admin section
hu: Csak az admin részeknél

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
hu: Csak szöveg. A szóközök fontosak.

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
hu: Hasznos, ha a morzsa pont a cím előtt van.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
hu: Tartalom címének beillesztése a morzsa végére

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
hu: Hasznos, ha a morzsa nem pont a cím előtt van.

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv
