The Morning After (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Help
id: Bantuan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Display breadcrumb
id: Tampilkan breadcrumb

en: Breadcrumb separator
id: Pemisah breadcrumb

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
id: Tambahkan pemisah di akhir breadcrumb

en: You are here
id: Anda di sini

en: Content bottom
id: konten bawah

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
id: Bermanfaat ketika breadcrumb ditempatkan sebelum judul.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
id: Tambahkan judul konten pada akhir breadcrumb

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
id: Bermanfaat ketika breadcrumb tidak ditempatkan tepat sebelum judul.

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua
