The Morning After (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Help
fr: Aide

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Breadcrumb settings
fr: Paramètres du fil d'Ariane

en: Display breadcrumb
fr: Afficher le fil d'Ariane

en: Breadcrumb separator
fr: Séparateur du fil d'Ariane

en: Show home page link in breadcrumb
fr: Afficher le lien vers la page d'accueil dans le fil d'Ariane.

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
fr: Ajouter le séparateur à la fin du fil d'Ariane

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Content bottom
fr: Bas de contenu

en: Only in admin section
fr: Uniquement dans l'administration

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
fr: Texte uniquement. N'oubliez pas les espaces.

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
fr: Utile quand le fil d'Ariane est placé juste avant le titre.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
fr: Ajouter le titre du contenu à la fin du fil d'Ariane

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
fr: Utile quand le fil d'Ariane n'est pas placé juste avant le titre.

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale
