Translation Management Tool (7.x-1.0-alpha3) - en to eo translation catalogue (66 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: user
eo: uzanto

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Closed
eo: Fermita

en: List
eo: Listo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: more
eo: pli

en: Action
eo: Ago

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: view
eo: rigardi

en: Date
eo: Dato

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: The configuration options have been saved.
eo: Agordaj opcioj estas konservitaj.

en: none
eo: neniu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Import
eo: Importu

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: User
eo: Uzanto

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Never
eo: Neniam

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Published
eo: Publikigita

en: configure
eo: agordu

en: Desc
eo: malkreske

en: Table
eo: Tabelo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Select list
eo: Selekta listo

en: None.
eo: Neniu.

en: revert
eo: malfari

en: Finished
eo: Finita

en: Apply
eo: Apliku

en: Assign
eo: Atribuigu

en: Not translated
eo: Netradukita

en: Translated
eo: Tradukita

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: Download method
eo: Elŝuta metodo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Workflow settings
eo: Laborfluaj agordoj

en: Asc
eo: kreske
