Translation Management Tool (7.x-1.0-alpha3) - en to mr translation catalogue (56 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: user
mr: सदस्य

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Closed
mr: बंद

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: view
mr: दाखवा

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Message
mr: संदेश

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Main
mr: मुख्य

en: Format
mr: रचना

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Never
mr: कधीही नाही

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Published
mr: प्रकाशित

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: State
mr: राज्य

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »
