Translation Management Tool (7.x-1.0-beta2) - en to jv translation catalogue (68 entries)

en: Title
jv: Judul

en: user
jv: panganggo

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Closed
jv: Ditutup

en: List
jv: Daftar

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: more
jv: pepaké

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: view
jv: tampilan

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Message
jv: Pesen

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: none
jv: ora ana

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Import
jv: Ngimpor

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: View
jv: Tampilan

en: Unassign
jv: Dicopot

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Never
jv: Ora tahu

en: To
jv: Marang

en: Published
jv: Dipacak

en: Locale
jv: Lokal

en: configure
jv: konfigurasi

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Table
jv: Tabel

en: Sources
jv: Sumber

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: revert
jv: balékna

en: Finished
jv: Wis rampung

en: Reason
jv: Alesan

en: Assign
jv: Canthélna

en: Not translated
jv: Ora diterjemahna

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: unassign
jv: dibuwang

en: Translate
jv: Terjemahna

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Content translation
jv: Terjemahan kontén

en: Item ID
jv: ID Item

en: Asc
jv: Urut Maju
