Translation Management Tool (7.x-1.0-rc1) - en to fil translation catalogue (47 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: delete
fil: tanggalin

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Content
fil: Nilalaman

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: List
fil: Listahan

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Language
fil: Wika

en: more
fil: marami pa

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: view
fil: tingnan

en: Date
fil: Petsa

en: Search
fil: Hanapin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Message
fil: Mensahe

en: - None -
fil: - Wala -

en: Weight
fil: Timbang

en: none
fil: wala

en: Name
fil: Pangalan

en: edit
fil: wastuhin

en: Import
fil: Angkatin

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: View
fil: Tingnan

en: Created
fil: Inilikha

en: All
fil: Lahat

en: Active
fil: Aktibo

en: Block
fil: Tipak

en: Page
fil: Pahina

en: To
fil: Para kay

en: From
fil: Mula kay

en: Published
fil: Inilathala

en: Locale
fil: Pampook

en: configure
fil: ayusin

en: Sources
fil: Mga pinagmulan

en: ‹ previous
fil: ‹ nakaraan

en: next ›
fil: susunod ›

en: None.
fil: Wala.

en: Finished
fil: Tapos na

en: « first
fil: « una

en: last »
fil: huli »

en: Translate
fil: Isaling-wika
