TNS Gallup (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Insira uma página por linha como caminhos Drupal. O caractér '*' substitui qualquer outro. Exemplos de caminhos são %blog para a página do blogue e %blog-wildcard para cada blogue pessoal. %front é a página principal

en: Role specific visibility settings
pt: Definições de visibilidade específicas do grupo de utilizadores

en: Page specific visibility settings
pt: Definições de visibilidade específicas de páginas

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pt: Atenção: Dê a grupo de utilizadores de confiança somente; esta permissão tem implicações de segurança.
