TNS Gallup (7.x-1.3) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: Pages
da: Sider

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én sti pr. linje som Drupal-stier. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Role specific visibility settings
da: Rollespecifikke synlighedsindstillinger

en: Page specific visibility settings
da: Sidespecifikke synlighedsindstillinger

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
da: Tilføj hvis følgende PHP-kode returnerer <code>TRUE</code> (PHP-tilstand, kun for eksperter).

en: Add to every page except the listed pages.
da: Tilføj til alle sider undtagen de nævnte.

en: Add to the listed pages only.
da: Tilføj kun til de nævnte sider.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
da: Advarsel: Giv kun til betroede roller; denne tilladelse har sikkerhedsmæssige implikationer.
