Token (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: Subject
hr: Naslov

en: Description
hr: Opis

en: error
hr: greška

en: Message
hr: Poruka

en: Name
hr: Naziv

en: action
hr: radnja

en: Sent email to %recipient
hr: Pošalji e-mail korisniku %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
hr: Nije bilo moguće poslati e-mail korisniku %recipient.

en: The subject of the message.
hr: Naslov poruke.

en: Recipient
hr: Primatelj

en: Token actions
hr: Akcije tokena

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hr: URL na kog korisnik treba da se preusmjeri. Ovo može biti interni hiperlink kao npr. node/1234 ili eksterni URL kao npr. http://drupal.org.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hr: Omogućava proširenu inačicu izvornih Drupal akcija putem Token modula.
