Token (7.x-1.0-beta5) - en to vi translation catalogue (46 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Value
vi: Giá trị

en: Description
vi: Mô tả

en: Content types
vi: Kiểu nội dung

en: Number
vi: Số

en: Parent
vi: Cấp trên

en: Name
vi: Tên

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Picture
vi: Hình ảnh

en: Content type
vi: Kiểu nội dung

en: The name of the menu.
vi: Tên của menu.

en: Menu link
vi: Liên kết trên trình đơn

en: Roles
vi: Vai trò

en: Count
vi: Số lượng

en: Last
vi: Cuối

en: Arguments
vi: Tham số

en: Random
vi: Ngẫu nhiên

en: Root
vi: Gốc

en: First
vi: Đầu tiên

en: Menus
vi: Trình đơn

en: Extension
vi: Phần mở rộng

en: Node count
vi: Số bài viết

en: IP address
vi: Địa chỉ IP

en: The size of the file.
vi: Kích thước của tập tin

en: Menu links
vi: Các liên kết trên trình đơn

en: Current date
vi: Ngày hiện thời

en: Machine-readable name
vi: Tên có thể được máy nhận diện

en: Array
vi: Mảng

en: Edit URL
vi: Chỉnh sửa URL

en: Revision log message
vi: Nhật ký tin nhắn phiên bản

en: Current page
vi: Trang hiện thời

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
vi: Các biến có thể sử dụng: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Account cancellation URL
vi: Địa chỉ URL để hủy tài khoản

en: One-time login URL
vi: Đường dẫn URL đăng nhập một lần

en: Page number
vi: Số trang

en: The book page associated with the node.
vi: Trang sách liên kết với nút.

en: Hash
vi: Mã hóa băm

en: The content type of the node.
vi: Kiểu nội dung của nút.

en: Relative URL
vi: Địa chỉ URL tương đối

en: Absolute URL
vi: Địa chỉ URL tuyệt đối

en: The absolute URL.
vi: Đường dẫn URL tuyệt đối.

en: Brief URL
vi: URL gọn

en: A random number from 0 to @max.
vi: Một số ngẫu nhiên từ 0 đến @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
vi: Mã hóa ngẫu nhiên. Các thuật toán mã hóa bao gồm: @hash-algos.

en: @type field.
vi: trường @type.

en: Also known as %labels.
vi: Cũng như %labels.
