Token (7.x-1.0-rc1) - en to et translation catalogue (60 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Value
et: Väärtus

en: Description
et: Kirjeldus

en: Content types
et: Sisutüübid

en: Parent
et: Vanem

en: Parents
et: Vanemad

en: Name
et: Nimi

en: Book
et: Raamat

en: Path
et: Tee

en: Menu
et: Menüü

en: Picture
et: Pilt

en: Content type
et: Sisu tüüp

en: The name of the menu.
et: Menüü nimetus.

en: Menu link
et: Menüülink

en: Roles
et: Rollid

en: Count
et: Arv

en: Last
et: Viimane

en: Arguments
et: Argumendid

en: Random
et: Juhuslik

en: Root
et: Juur

en: Tokens
et: Märgised

en: Token
et: Tekstiasendaja

en: First
et: Esimene

en: Reversed
et: Vastupidine

en: Menus
et: Menüüd

en: Extension
et: Laiendus

en: Keys
et: Võtmed

en: Node count
et: Postituste hulk

en: IP address
et: IP-aadress

en: Root term
et: Juurtermin

en: The size of the file.
et: Faili suurus.

en: Menu links
et: Menüülingid

en: Current date
et: Tänane kuupäev

en: Machine-readable name
et: Masinloetav nimetus

en: Array
et: Massiiv

en: Link ID
et: Lingi ID

en: Edit URL
et: Muutmise URL

en: Revision log message
et: Muudatuse kirjeldus

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
et: Loob Token API kasutusliidese ja laiendab tekstiasendajate nimekirja tuumas.

en: Current page
et: Eesolev leht

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
et: Saadaolevad muutujad on: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: The title of the current page.
et: Praeguse lehe pealkiri.

en: Account cancellation URL
et: Konto tühistamise aadress

en: One-time login URL
et: Ühekordne sisselogimise aadress

en: Tokens related to menu links.
et: Menüülinkidega seotud märgised.

en: The title of the menu link.
et: Menüülingi pealkiri.

en: Page number
et: Lehekülje number

en: Hash
et: Räsi

en: The extension of the file.
et: Faililaiend.

en: The name of the content type.
et: Sisutüübi nimi.

en: The picture of the user.
et: Kasutaja pilt.

en: Absolute URL
et: Absoluutne URL

en: Tokens related to menus.
et: Menüüdega seotud märgised.

en: The menu of the menu link.
et: Menüülingi menüü.

en: The last element of the array.
et: Massiivi viimane element.

en: A date in '@type' format. (%date)
et: Kuupäev '@type' vormingus. (%date)

en: The size of the file, in bytes.
et: Faili suurus baitides.

en: A random number from 0 to @max.
et: Juhuslik number: 0 - @max.

en: @type field.
et: @type väli.

en: Also known as %labels.
et: Tuntud ka kui %labels.
