Token (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (125 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Value
ca: Valor

en: Description
ca: Descripció

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Number
ca: Número

en: Parent
ca: Pare

en: Parents
ca: Pares

en: Name
ca: Nom

en: Book
ca: Llibre

en: Path
ca: Camí

en: Menu
ca: Menú

en: Picture
ca: Imatge

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: The name of the menu.
ca: El nom del menú.

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: Roles
ca: Rols

en: Count
ca: Quantitat

en: Last
ca: Darrer

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Random
ca: Aleatori

en: Root
ca: Arrel

en: Tokens
ca: Comodins

en: First
ca: Primer

en: Reversed
ca: Inverteix

en: Menus
ca: Menús

en: Extension
ca: Extensió

en: Keys
ca: Claus

en: Node count
ca: Comptador de nodes

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Root term
ca: Terme pare

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: Menu links
ca: Enllaços de menú

en: Current date
ca: Data actual

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Array
ca: Matriu

en: Link ID
ca: ID de l'enllaç

en: Base name
ca: Nom base

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: Revision log message
ca: Missatge de registre de la revisió

en: No tokens available.
ca: No hi ha tokens disponibles

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
ca: Feu clic en un token per inserir-lo a l'últim camp al que heu fet clic.

en: Translation source node
ca: Origen de la traducció del node

en: List of the currently available tokens on this site
ca: Llista dels tokens disponibles en aquest lloc

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
ca: Proporciona una interfície d'usuari per al Token API i alguns tokens del nucli que falten.

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
ca: Les variables disponibles són: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
ca: L'explicació dels canvis més recents fets al node.

en: The title of the current page.
ca: El títol de la pàgina actual.

en: The URL of the current page.
ca: La URL de la pàgina actual.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
ca: El número de pàgina de la pàgina actual en mostrar-se llistes paginades.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
ca: El %element-title està utilitzant els següents tokens invàlids: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
ca: El node origen pel conjunt de traduccions del node actual.

en: Account cancellation URL
ca: URL de cancel·lació del compte

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
ca: La URL de la pàgina de confirmació de supressió pel compte d'usuari.

en: One-time login URL
ca: URL de l'inici de sessió per un sol cop

en: The URL of the one-time login page for the user account.
ca: La URL de la pàgina de l'inici de sessió per un sol cop pel compte d'usuari.

en: Tokens related to menu links.
ca: Comodins relacionats amb els enllaços de menú.

en: The unique ID of the menu link.
ca: L'ID únic de l'enllaç de menú.

en: The title of the menu link.
ca: El títol de l'enllaç de menú

en: The URL of the menu link.
ca: La URL de l'enllaç de menú.

en: The menu link's parent.
ca: L'enllaç pare del menú.

en: Tokens related to the current page request.
ca: Comodins relacionats amb la petició de la pàgina actual.

en: Page number
ca: Número de pàgina

en: The book page associated with the node.
ca: La pàgina de llibre associada amb el node.

en: The menu link for this node.
ca: L'enllaç de menú per aquest node.

en: The menu link's root.
ca: L'enllaç arrel del menú.

en: The extension of the file.
ca: L'extensió del fitxer.

en: Tokens related to the current date and time.
ca: Comodins relacionats amb la data i l'hora actuals.

en: The URL of the @entity.
ca: La URL del @entity.

en: The content type of the node.
ca: El tipus de contingut del node

en: Tokens related to content types.
ca: Comodins relacionats amb els tipus de contingut.

en: The unique machine-readable name of the content type.
ca: El nom llegible per la màquina únic del tipus de contingut.

en: The optional description of the content type.
ca: La descripció opcional del tipus de contingut.

en: The URL of the content type's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició dels tipus de contingut.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
ca: El nom únic llegible-per-la-màquina del vocabulari.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
ca: L'argument específic de la pàgina actual (p. ex. 'arg:1' de la pàgina 'node/1' torna '1 ').

en: Tokens related to URLs.
ca: Comodins relacionats amb les URLs.

en: Relative URL
ca: URL relativa

en: The relative URL.
ca: La ruta URL relativa.

en: Absolute URL
ca: URL absoluta

en: The absolute URL.
ca: La URL absoluta.

en: Tokens related to menus.
ca: Tokens relacionats amb els menus

en: The unique machine-readable name of the menu.
ca: El nom únic llegible-per-la-màquina del menú.

en: The optional description of the menu.
ca: La descripció opcional del menú.

en: Menu link count
ca: Contador d'enllaços del menú

en: The number of menu links belonging to the menu.
ca: El nombre d'enllaços de menú pertanyents al menú.

en: The URL of the menu's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del menú.

en: The menu of the menu link.
ca: El menú de l'enllaç de menú.

en: The URL of the menu link's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició dels enllaços de menú.

en: @category @type field.
ca: Camp @type @category.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
ca[0]: El %element-title no pot contenir menys d'un token.
ca[1]: El %element-title ha de contenir com a mínim @count tokens.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
ca[0]: El %element-title ha de contenir com a màxim un token.
ca[1]: El %element-title ha de contenir com a màxim @count tokens.

en: Brief URL
ca: URL abreujada

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
ca: La URL sense el protocol ni la barra diagonal inversa.

en: Tokens related to arrays of strings.
ca: Comodins relacionats amb les matrius de cadenes de text.

en: The first element of the array.
ca: El primer element de la matriu.

en: The last element of the array.
ca: L'últim element de la matriu.

en: The number of elements in the array.
ca: El nombre d'elements a la matriu.

en: The array reversed.
ca: La matriu invertida.

en: The array of keys of the array.
ca: La matriu de claus de la matriu.

en: Imploded
ca: Implosionat

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
ca: Els valors de la matriu units per una cadena de text personalitzada enmig de cada valor.

en: A date in '@type' format. (%date)
ca: Una data en el format '@type'.  (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
ca: El terme arrel del terme de taxonomia.

en: File byte size
ca: Mida en bytes del fitxer

en: The size of the file, in bytes.
ca: La mida del fitxer, en bytes.

en: Query string value
ca: Valor de la cadena de consulta.

en: A random number from 0 to @max.
ca: Un número aleatori de 0 a @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
ca: Hash aleatòri. Els possibles algorismes de la funció hash són:@hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
ca: Intentant realitzar la substitució del token pel tipus de token %type sense les dades requerides

en: @type field.
ca: Camp @type.

en: Also known as %labels.
ca: També conegut com %labels.

en: No tokens available
ca: No hi ha tokens disponibles

en: The path component of the URL.
ca: El component del camí de la URL.

en: Unaliased URL
ca: URL sense àlies

en: The unaliased URL.
ca: La URL sense àlies.

en: The specific value of the array.
ca: El valor específic de la matriu.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
ca: Els següents tokens i tipus de tokens no estan definits com a matriu:

en: The following token types do not have any tokens defined:
ca: Els següents tipus de tokens no tenen tokens definits:

en: The following token types are not defined but have tokens:
ca: Els següents tipus de tokens no estan definits però tenen tokens:

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
ca: Una matriu de tots els termes pares, començant per l'arrel.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
ca: Una matriu de tots els enllaços pare de menú, començant per l'arrel.

en: Original @entity
ca: Original de la @entity

en: The base name of the file.
ca: Nom base del fitxer.

en: This field supports tokens.
ca: Aquest camp té suport per tokens.
