Token (7.x-1.6) - en to oc translation catalogue (133 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Value
oc: Valor

en: Description
oc: Descripcion

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Number
oc: Nombre

en: Name
oc: Nom

en: Book
oc: Libre

en: Path
oc: Camin

en: Menu
oc: Menú

en: Picture
oc: Imatge

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: The name of the menu.
oc: Lo nom del menú.

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Roles
oc: Ròtles

en: Count
oc: Descompte

en: Last
oc: Darrièr

en: Random
oc: A l'azard

en: Root
oc: Raiç

en: Tokens
oc: Getons (tokens)

en: Token
oc: Geton (token)

en: First
oc: Primièr

en: Reversed
oc: Inversat

en: Menus
oc: Menús

en: Keys
oc: Clés

en: Node count
oc: Comptage dels nosèls

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Root term
oc: Tèrme raiç

en: The size of the file.
oc: La talha del fichièr.

en: Menu links
oc: Ligams de menú

en: Current date
oc: Data actuala

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Array
oc: tablèu (Array)

en: Link ID
oc: Identificant del ligam

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: No tokens available.
oc: Pas de getons (<em>tokens</em>) disponibles.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
oc: Clicatz sus un geton (<em>token</em>) per l'inserir dins lo camp que avètz seleccionat darrièrament.

en: Translation source node
oc: Nosèl font de la traduccion

en: List of the currently available tokens on this site
oc: Lista des getons (<em>tokens</em>) actualament disponible sus aqueste site

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
oc: Provesís a l'utilizaire una interfàcia per l'API de Token e qualques getons (<em>tokens</em>) del còr mancants.

en: Insert this token into your form
oc: Inserir aqueste geton (<em>token</em>) dins vòstre formulari

en: First click a text field to insert your tokens into.
oc: Clicatz d'en primièr sus un camp de tèxte per inserir vòstres getons (<em>tokens</em>) dins celui -ci.

en: Current page
oc: Pagina actuala

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
oc: Las variablas disponibles son : [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
oc: L'explication de la modificacion la mai recenta efectuada sul nosèl.

en: The title of the current page.
oc: Lo títol de la pagina actuala.

en: The URL of the current page.
oc: L'URL de la pagina actuala.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
oc: Lo numéro de pagina de la pagina correnta sus la visualizacion de listas paginadas.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
oc: Lo %element-title utiliza los getons (<em>tokens</em>) invalids seguents : @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
oc: Lo nosèl font del jòc de traduccions del nosèl corrent.

en: Account cancellation URL
oc: URL d'annulation de compte

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
oc: L'URL de la pagina de confirmation de supression d'aqueste compte utilizaire.

en: One-time login URL
oc: URL de connexion a usatge unique

en: The URL of the one-time login page for the user account.
oc: L'URL de connexion a usatge unique per aqueste compte utilizaire.

en: Tokens related to menu links.
oc: Getons ligats als ligams de menús.

en: The unique ID of the menu link.
oc: L'identificant unic del ligam de menú.

en: The title of the menu link.
oc: Lo títol del ligam de menú.

en: The URL of the menu link.
oc: L'URL del ligam de menú.

en: The menu link's parent.
oc: Lo parent del ligam de menú.

en: Tokens related to the current page request.
oc: Getons ligats a la requèsta de la pagina actuala.

en: Page number
oc: Numéro de pagina

en: The book page associated with the node.
oc: La pagina de libre associada al nosèl.

en: The menu link for this node.
oc: Lo ligam de menú per aqueste nosèl.

en: The menu link's root.
oc: La raiç del ligam de menú.

en: Hash
oc: Hachage

en: The extension of the file.
oc: L'extension d'aqueste fichièr.

en: Tokens related to the current date and time.
oc: Getons ligats a la data e l'ora correntas.

en: The URL of the @entity.
oc: L'URL du(de la) @entity

en: The content type of the node.
oc: Lo tipe de contengut del nosèl.

en: Tokens related to content types.
oc: Getons ligats als tipes de contenguts.

en: The name of the content type.
oc: Lo nom del tipe de contengut.

en: The unique machine-readable name of the content type.
oc: Lo nom sistèma unique del tipe de contengut.

en: The optional description of the content type.
oc: La descripcion opcionala del tipe de contengut

en: The number of nodes belonging to the content type.
oc: Lo nombre de nosèls appartenant a aqueste tipe de contengut.

en: The URL of the content type's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste tipe de contengut.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste tèrme de taxonomia.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
oc: Lo nom sistèma unique del vocabulari.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste vocabulari.

en: The picture of the user.
oc: L'imatge d'aqueste utilizaire.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
oc: L'argument spécifique de la pagina correnta (ex. 'arg:1' sus la pagina 'node/1' tòrna '1').

en: Tokens related to URLs.
oc: Getons ligats a las URLs.

en: Relative URL
oc: URL relativa

en: The relative URL.
oc: L'URL relativa.

en: Absolute URL
oc: Url absolutda

en: The absolute URL.
oc: URL absolutda

en: Tokens related to menus.
oc: Getons ligats als menús.

en: The unique machine-readable name of the menu.
oc: Lo nom sistèma unique del nom del menú.

en: The optional description of the menu.
oc: La descripcion (opcionala) del menú.

en: Menu link count
oc: Nombre de ligams de menú.

en: The number of menu links belonging to the menu.
oc: Lo nombre de ligams de menús appartenant al menú.

en: The URL of the menu's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del menú.

en: The menu of the menu link.
oc: Lo menú del ligam de menú.

en: The URL of the menu link's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del ligam de menú.

en: @category @type field.
oc: Camp @category @type.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
oc[0]: Lo %element-title deu contenir al mens @count geton.
oc[1]: Lo %element-title deu contenir al mens @count getons.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
oc[0]: Lo %element-title deu contenir al mai @count geton.
oc[1]: Lo %element-title deu contenir al mai @count getons.

en: The user roles associated with the user account.
oc: Los ròtles utilizaire associats al compte utilizaire.

en: Brief URL
oc: URL brève

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
oc: L'URL sens lo protocòl e lo slash (/) de fin.

en: Tokens related to arrays of strings.
oc: Getons ligats a des tablèus de cadenas.

en: The first element of the array.
oc: Lo primièr element del tablèu.

en: The last element of the array.
oc: Lo darrièr element del tablèu.

en: The number of elements in the array.
oc: Lo nombre d'elements dins lo tablèu.

en: The array reversed.
oc: Lo tablèu inversat.

en: The array of keys of the array.
oc: Lo tablèu de clés del tablèu.

en: Imploded
oc: Implosé

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
oc: Las valors del tablèu religadas ensemble per una cadena personalizada entre cada valor.

en: A date in '@type' format. (%date)
oc: Una data dins lo format '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
oc: Lo tèrme raiç del tèrme de taxonomia.

en: File byte size
oc: Talha del fichièr en octets

en: The size of the file, in bytes.
oc: La talha del fichièr, en octets.

en: Query string value
oc: Valor del paramètre d'URL

en: The value of a specific query string field of the current page.
oc: La valor d'un camp de paramètre d'URL spécifique de la pagina actuala.

en: A random number from 0 to @max.
oc: Un nombre aleatòri de 0 a @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
oc: Un hachage aleatòri. Los algoritmes de hachage possibles son : @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
oc: Temptativa de remplaçament d'un geton pel tipe de geton %type sens las donadas requesidas

en: @type field.
oc: Camp @type.

en: Also known as %labels.
oc: Aussi conegut coma %labels.

en: No tokens available
oc: Aucun geton disponible

en: Token registry caches cleared.
oc: Caches del registre de Token vidés.

en: The path component of the URL.
oc: Lo component del camin de l'URL.

en: Unaliased URL
oc: URL sens alias

en: The unaliased URL.
oc: L'URL sens alias.

en: The specific value of the array.
oc: La valor spécifique de la lista.

en: Token registry
oc: Registre de Token

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
oc: La lista des getons disponibles que pòdon èsser utilizats dins les corrièrs electronics es provesida çaijós.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
oc: Los getons o tipes de getons seguents ne son pas définis coma lista :

en: The following token types do not have any tokens defined:
oc: Los tipes de geton seguents n'ont pas de geton definit :

en: The following token types are not defined but have tokens:
oc: Los tipes de geton seguents ne son pas définis mas possèdent des getons :

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
oc: Los getons o tipes de geton seguents son définis per plusieurs moduls :

en: Problems detected
oc: Problèmas détectés

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
oc: Una lista de totes los tèrmes parents, en començant amb la raiç.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
oc: Una lista de totes los parents del ligam de menú, en començant amb la raiç.
