Total Control Admin Dashboard (7.x-2.2-alpha2) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Administration
pt: Administração

en: Categories
pt: Categorias

en: Manage
pt: Gerir

en: Display
pt: Mostrar

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: Configure
pt: Configurar

en: no
pt: não

en: Page
pt: Página

en: Welcome
pt: Bem-vindo

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Fields
pt: Campos

en: Category overview
pt: Sinopse das categorias

en: Users
pt: Utilizadores

en: Create content
pt: Criar conteúdo

en: Edit menu
pt: Editar menu

en: Max
pt: Máximo

en: 1 comment | @count comments
pt[0]: 1 comentário
pt[1]: @count comentários

en: Infinite
pt: Infinito

en: Dashboard
pt: Painel de controlo

en: Provides links to create new content.
pt: Fornece ligações para criar novo conteúdo.

en: Site Overview
pt: Visão Geral do Site

en: 1 total user | @count total users
pt[0]: 1 total utilizador
pt[1]: @count total utilizadores

en: 1 active | @count active
pt[0]: 1 ativo
pt[1]: @count ativo

en: 1 blocked | @count blocked
pt[0]: 1 bloqueado
pt[1]: @count bloqueado

en: allowed
pt: permitido

en: User Overview
pt: Visão geral do Utilizador

en: Include Vocabularies
pt: Incluir Vocabulários

en: Take Total Control.
pt: Assumir o Controlo Total.

en: Edit this panel
pt: Editar este painel

en: Total Control Settings
pt: Total Controlo de Configurações
