Total Gallery Formatter (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Fields
pt: Campos

en: Up
pt: Para cima

en: Down
pt: Abaixo

en: Duration
pt: Duração

en: Controls
pt: Controles

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Style
pt: Estilo

en: No style
pt: Sem estilo

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Direction
pt: Direção

en: Infinite
pt: Infinito

en: Cover
pt: Capa

en: Elastic
pt: Elástico

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Responsive
pt: Responsivo

en: Carousel Items
pt: Itens de carrossel
