Totem (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (43 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Approve
bn: অনুমোদন দিন

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: Advanced search
bn: বিশেষ অনুসন্ধান

en: Upload
bn: আপলোড

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Location
bn: অবস্থান

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: Your search yielded no results
bn: আপনার অনুসন্ধানে কোন ফল পাওয়া যায়নি

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Reset password
bn: পাসওয়ার্ড রিসেট করুন

en: Loading
bn: লোড হচ্ছে

en: About
bn: সম্পর্কে

en: User account
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: User menu
bn: ব্যবহারকারীর মেনু

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)
