Totem (7.x-1.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (59 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Approve
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: File
kn: ಕಡತ

en: register
kn: ನೊಂದಾಯಿಸಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Post
kn: ಬರಹ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Inbox
kn: ಇನ್‍ಬಾಕ್ಸ್‍

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Introduction
kn: ಪರಿಚಯ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Your search yielded no results
kn: ನಿಮ್ಮ ಹುಡುಕಾಟಕ್ಕೆ ಯಾವುದೇ ಫಲಿತಾಂಶ ಬರಲಿಲ್ಲ

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: Login attempt failed for %user.
kn: %user ರವರ ಲಾಗಿನ್ ಪ್ರಯತ್ನ ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Collection
kn: ಸಂಗ್ರಹ

en: Reply
kn: ಉತ್ತರಿಸು

en: Loading
kn: ಲೋಡ್ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Edit comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸಿ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Report
kn: ವರದಿ

en: Terms of Use
kn: ಬಳಕೆಯ ನಿಯಮಗಳು

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Write new message
kn: ಹೊಸ ವೈಯಕ್ತಿಕ ಸಂದೇಶ ಕಳಿಸಿ

en: keyword
kn: ಕೀಲಿಪದ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
