Totem (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (101 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: user
nl: gebruiker

en: Register
nl: Registreren

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Private
nl: Privé

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Tags
nl: Labels

en: Resources
nl: Bronnen

en: Overview
nl: Overzicht

en: File
nl: Bestand

en: register
nl: inschrijven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Message
nl: Bericht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: - None -
nl: - Geen -

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Event
nl: Evenement

en: Advanced search
nl: Uitgebreid zoeken

en: Upload
nl: Uploaden

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Files
nl: Bestanden

en: All
nl: Alle

en: Post
nl: Bericht

en: Block
nl: Blok

en: Inbox
nl: Postvak in

en: Location
nl: Locatie

en: Introduction
nl: Inleiding

en: Step 1
nl: Stap 1

en: Step 2
nl: Stap 2

en: Members
nl: Leden

en: Events
nl: Evenementen

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Log in
nl: Inloggen

en: Close
nl: Sluiten

en: Common settings
nl: Algemene instellingen

en: Community
nl: Gebruikersgroep

en: Your search yielded no results
nl: De zoekopdracht heeft geen resultaten opgeleverd

en: Please enter some keywords.
nl: Geef enkele trefwoorden op.

en: Languages
nl: Talen

en: Your message has been sent.
nl: Uw bericht is verzonden.

en: RSS Feed
nl: RSS-feed

en: Sorry, unrecognized username or password.
nl: Onbekende gebruikersnaam of wachtwoord.

en: Login attempt failed for %user.
nl: Login mislukt voor %user.

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Reset password
nl: Wachtwoord opnieuw instellen

en: Collection
nl: Collectie

en: Reply
nl: Reageren

en: Loading
nl: Laden

en: Edit comment
nl: Reactie bewerken

en: Featured
nl: Aanbevolen

en: Send message
nl: Bericht versturen

en: Unblock
nl: Deblokkeren

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Containing any of the words
nl: Bevat een van de woorden

en: Containing the phrase
nl: Bevat de woordcombinatie

en: Containing none of the words
nl: Bevat geen van de woorden

en: Only of the type(s)
nl: Alleen van type(s)

en: About
nl: Over

en: Report
nl: Rapport

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: Dates
nl: Datums

en: Page Top
nl: Paginakop

en: Page Bottom
nl: Paginavoet

en: Terms of Use
nl: Gebruiksvoorwaarden

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: @interval ago
nl: @interval geleden

en: Resource
nl: Bron

en: Write new message
nl: Schrijf een nieuw bericht

en: Edit @type
nl: @type bewerken

en: Sidebar First
nl: Eerste zijbalk

en: User menu
nl: Gebruikersmenu

en: photo
nl: foto

en: (active tab)
nl: (actieve tabblad)

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
nl: Sorry, te veel loginpogingen vanaf dit IP-adres. Dit IP-adres is tijdelijk geblokkeerd. Probeer het opnieuw of <a href="@url">vraag een nieuw wachtwoord aan</a>.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
nl[0]: Sorry, er zijn meerdere mislukte pogingen gedaan om in te loggen met dit account. Het account is tijdelijk geblokkeerd. Probeer het later opnieuw of <a href="@url">vraag een nieuw wachtwoord aan</a>.
nl[1]: Sorry, er zijn meer dan @count pogingen gedaan om in te loggen met dit account. Het account is tijdelijk geblokkeerd. Probeer het later opnieuw of <a href="@url">vraag een nieuw wachtwoord aan</a>.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Add
nl: Toevoegen

en: Facebook App ID
nl: Facebook app-ID

en: Add Media
nl: Media toevoegen

en: Search is currently disabled.
nl: Zoeken is op dit moment uitgeschakeld.

en: Sidebar Second
nl: Tweede zijbalk

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Sign in
nl: Inloggen

en: Forgot your password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Registration link
nl: Registratielink

en: community
nl: gebruikersgroep

en: Remove member
nl: Lid verwijderen

en: media item
nl: media-item

en: media items
nl: media-items
