Totem (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (77 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: user
ro: utilizator

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Approve
ro: Aprobă

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Email address
ro: Adresă email

en: Private
ro: Privat

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Tags
ro: Etichete

en: Resources
ro: Resurse

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Help
ro: Ajutor

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Upload
ro: Încarcă

en: Continue
ro: Continuare

en: Files
ro: Fișiere

en: All
ro: Toate

en: Post
ro: Postare

en: Block
ro: Bloc

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locaţia

en: Members
ro: Membri

en: Events
ro: Evenimente

en: Select all
ro: Selectaţi tot

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Close
ro: Închideți

en: Common settings
ro: Setări comune

en: 1 item | @count items
ro[0]: 1 articol
ro[1]: @count articole
ro[2]: @count de articole

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Please enter some keywords.
ro: Vă rugăm să introduceţi câteva cuvinte cheie.

en: Languages
ro: Limbi

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: RSS Feed
ro: Flux RSS

en: Sorry, unrecognized username or password.
ro: Ne pare rău, numele de utilzator sau parola nu sunt corecte.

en: Login attempt failed for %user.
ro: Încercare eşuată de autentificare pentru %user.

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Reset password
ro: Resetare parolă

en: Reply
ro: Replică

en: Loading
ro: Se încarcă

en: Edit comment
ro: Editează comentariul

en: Featured
ro: Recomandat

en: Send message
ro: Trimiteţi mesaj

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Containing any of the words
ro: Care conţine oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conţinând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conţine nici unul din cuvintele

en: Only of the type(s)
ro: Numai de tip(uri)

en: About
ro: Despre

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Dates
ro: Date

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: @interval ago
ro: @interval în urmă

en: Resource
ro: Resursă

en: Write new message
ro: Scrieţi mesaj nou

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Search is currently disabled.
ro: Căutarea este momentan dezactivată.

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: media item
ro: articol media
