Totem (7.x-1.0-alpha5) - en to ku translation catalogue (56 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: user
ku: بەکارهێنەر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Register
ku: تۆمارکردن

en: Approve
ku: پەسەندکردن

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Email address
ku: ئیمێل

en: Private
ku: تایبەت

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: File
ku: پەڕگە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: Message
ku: پەیام

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Image
ku: وێنە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Help
ku: یارمەتی

en: Advanced search
ku: گەڕانی ئاڵۆز

en: Upload
ku: بارکردن

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: All
ku: هەموو

en: Post
ku: بڵاوکراوە

en: Block
ku: بلۆک

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Location
ku: شوێن

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Log in
ku: چوونە ژوورەوە

en: 1 item | @count items
ku[0]: 1 بڕگە
ku[1]: @count بڕگە

en: Your search yielded no results
ku: گەڕانەکەت بێ ئەنجام بوو

en: Please enter some keywords.
ku: تکایه‌ هه‌ندێک وشه‌ بنووسه‌.

en: Languages
ku: زمانەکان

en: Your message has been sent.
ku: په‌یامه‌که‌ت نێردرا.

en: Login attempt failed for %user.
ku: چونە ژورەوە سەرکەتوو نەبوو بۆ بەکارهێنەری %user.

en: Reset password
ku: وشەی نهێنی نوێ بکەرەوە

en: Reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: Loading
ku: ئامادەکردن

en: Edit comment
ku: دەسکاریکردنی بۆچوون

en: Send message
ku: ناردنی پەیام

en: Skip to main content
ku: بازبدە بۆ ناوەڕۆکی سەرەکی

en: About
ku: دەربارە

en: User account
ku: هەژماری بەکارهێنەر

en: Dates
ku: بەروارەکان

en: Main menu
ku: پێڕستی سەرەکی

en: User menu
ku: پێڕستی بەکارهێنەر

en: Basic page
ku: پەڕەی سەرەتایی
