Totem (7.x-1.0-alpha9) - en to da translation catalogue (93 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: user
da: bruger

en: Register
da: Opret konto

en: Approve
da: Godkend

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Private
da: Privat

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Resources
da: Ressourcer

en: Overview
da: Overblik

en: File
da: Fil

en: register
da: registrér

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: - None -
da: - Ingen -

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Help
da: Hjælp

en: Event
da: Begivenhed

en: Advanced search
da: Avanceret søgning

en: Continue
da: Fortsæt

en: Files
da: Filer

en: All
da: Alle

en: Post
da: Indlæg

en: Block
da: Blok

en: Inbox
da: Indbakke

en: Location
da: Lokation

en: Introduction
da: Introduktion

en: Step 1
da: Trin 1

en: Step 2
da: Trin 2

en: Members
da: Medlemmer

en: Events
da: Begivenheder

en: Select all
da: Markér alt

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Log in
da: Log ind

en: Close
da: Luk

en: 1 item | @count items
da[0]: 1 overskrift
da[1]: @count overskrifter

en: Your search yielded no results
da: Din søgning gav ingen resultater.

en: Please enter some keywords.
da: Indtast venligst nogle søgeord.

en: Languages
da: Sprog

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: RSS Feed
da: RSS feed

en: Sorry, unrecognized username or password.
da: Beklager, forkert brugernavn eller kodeord.

en: Login attempt failed for %user.
da: Login-forsøg mislykkedes for %user.

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Reset password
da: Nulstil adgangskode

en: Reply
da: Svar

en: Loading
da: Indlæser

en: Edit comment
da: Redigér kommentar

en: Featured
da: Anbefalet

en: Send message
da: Send besked

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Containing any of the words
da: Indeholdende et af ordene

en: Containing the phrase
da: Indeholder sætningen

en: Containing none of the words
da: Indeholder ingen af ordene

en: Only of the type(s)
da: Kun af typen

en: About
da: Om

en: Report
da: Rapport

en: User account
da: Brugerkonto

en: Dates
da: Datoer

en: Discussion
da: Diskussion

en: Page Top
da: Sidetop

en: Page Bottom
da: Sidebund

en: Terms of Use
da: Brugsbetingelser

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: @interval ago
da: @interval siden

en: Write new message
da: Skriv ny besked

en: Edit @type
da: Redigér @type

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: User menu
da: Brugermenu

en: photo
da: foto

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
da: Beklager, for mange mislykkede login-forsøg fra din IP-adresse. Denne adresse er midlertidigt blokeret. Prøv igen senere eller <a href="@url">bestil en ny adgangskode</a>.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
da[0]: Beklager, men der har været mere end ét forgæves forsøg på at logge ind på denne konto. Den er midlertidigt blokeret. Prøv igen senere eller <a href="@url">bed om en ny adgangskode</a>.
da[1]: Beklager, men der har været mere end @count forgæves forsøg på at logge ind på denne konto. Den er midlertidigt blokeret. Prøv igen senere eller <a href="@url">bed om en ny adgangskode</a>.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Add
da: Tilføj

en: Add Media
da: Tilføj media

en: Search is currently disabled.
da: Søgning er i øjeblikket deaktiveret.

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Forgot your password?
da: Glemt din adgangskode?

en: community
da: forening

en: document
da: dokument
