Totem (7.x-1.0-alpha9) - en to is translation catalogue (65 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: user
is: notandi

en: Status
is: Staða

en: Register
is: Nýskráning

en: Approve
is: Samþykkja

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Email address
is: Netfang

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Tags
is: Efnisorð

en: Resources
is: Auðlindir

en: Overview
is: Yfirlit

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Message
is: Skilaboð

en: Password
is: Lykilorð

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Help
is: Hjálp

en: Event
is: Viðburður

en: Advanced search
is: Ítarleg leit

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Continue
is: Halda áfram

en: Files
is: Skrár

en: All
is: Allt

en: Post
is: Færsla

en: Block
is: Blokk

en: Filter
is: Sía

en: Location
is: Staðsetning

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Members
is: Meðlimir

en: Events
is: Viðburðir

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Log in
is: Skrá  inn

en: Close
is: Loka

en: 1 item | @count items
is[0]: 1 færsla
is[1]: @count færslur

en: Your search yielded no results
is: Leitin skilaði engum niðurstöðum

en: Languages
is: Tungumál

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: RSS Feed
is: RSS veita

en: Login attempt failed for %user.
is: Innskráning mistókst hjá %user.

en: Loading...
is: Hleð...

en: Reset password
is: Endursetja lykilorð

en: Reply
is: Svara

en: Loading
is: Hleð

en: Send message
is: Senda skilaboð

en: Containing any of the words
is: Inniheldur eitthvert af orðunum

en: Containing the phrase
is: Inniheldur frasann

en: Containing none of the words
is: Inniheldur ekki orðin

en: About
is: Um

en: User account
is: Notandaaðgangur

en: Dates
is: Dagsetningar

en: (active tab)
is: (virkur flipi)

en: Forgot your password?
is: Ertu búin(n) að tapa lykilorðinu þínu ?

en: media item
is: margmiðlunarefni

en: media items
is: Margmiðlunarhlutir
