Totem (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (97 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: user
fi: käyttäjä

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Private
fi: Yksityinen

en: Subject
fi: Aihe

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Tags
fi: Tagit

en: Resources
fi: Resurssit

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Image
fi: Kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Help
fi: Ohje

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Advanced search
fi: Tarkempi haku

en: Upload
fi: Siirrä

en: Continue
fi: Jatka

en: Files
fi: Tiedostot

en: All
fi: Kaikki

en: Post
fi: Kirjoitus

en: Block
fi: Lohko

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Members
fi: Jäsenet

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Close
fi: Sulje

en: 1 item | @count items
fi[0]: 1 aihe
fi[1]: @count aihetta

en: Your search yielded no results
fi: Haku ei tuottanut tuloksia.

en: Please enter some keywords.
fi: Ole hyvä, anna joitakin avainsanoja.

en: Languages
fi: Kielet

en: Content Top
fi: Sisältölohkon yläosa

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: RSS Feed
fi: RSS-syöte

en: Login attempt failed for %user.
fi: Käyttäjän %user kirjautumisyritys epäonnistui.

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Reset password
fi: Uusi salasana

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Reply
fi: Vastaa

en: Loading
fi: Ladataan

en: Edit comment
fi: Muokkaa kommenttia

en: Featured
fi: Esitelty

en: Send message
fi: Lähetä viesti

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Containing any of the words
fi: Sisältää minkä tahansa sanoista

en: Containing the phrase
fi: Sisältää lauseen

en: Containing none of the words
fi: Ei sisällä sanoja

en: Only of the type(s)
fi: Vain tyyppiä/tyyppejä

en: About
fi: Tietoja

en: Report
fi: Raportoi

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Tagline
fi: Iskulause

en: Page Top
fi: Sivun yläreuna

en: Page Bottom
fi: Sivun alareuna

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: @interval ago
fi: @interval sitten

en: Resource
fi: Resurssi

en: Write new message
fi: Kirjoita uusi viesti

en: Edit @type
fi: Muokkaa @type

en: Sidebar First
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: User menu
fi: Käyttäjävalikko

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
fi: Liian monta epäonnistunutta kirjautumista IP-osoitteestasi. Tämä IP on tilapäisesti estetty. Yritä uudelleen myöhemmin tai <a href="@url">tilaa uusi salasana</a>.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
fi[0]: Tälle käyttäjätilille on ollut useampi kuin yksi epäonnistunut sisäänkirjautuminen ja tilin käyttö on tilapäisesti estetty. Yritä myöhemmin uudelleen tai <a href="@url">pyydä uusi salasana</a>.
fi[1]: Tälle käyttäjätilille on ollut useampia kuin @count epäonnistunut sisäänkirjautuminen ja tilin käyttö on tilapäisesti estetty. Yritä myöhemmin uudelleen tai <a href="@url">pyydä uusi salasana</a>.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Add Media
fi: Lisää mediasisältöä

en: Search is currently disabled.
fi: Haku ei ole tällä hetkellä käytettävissä.

en: Sidebar Second
fi: Toinen sivupalkki

en: Header First
fi: Ylätunniste (ensimmäinen)

en: Header Second
fi: Ylätunniste (toinen)

en: Footer First
fi: Alatunniste (ensimmäinen)

en: Footer Second
fi: Alatunniste (toinen)

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Sign in
fi: Kirjaudu sisään

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Remove member
fi: Poista jäsen

en: New message
fi: Uusi viesti

en: Block member
fi: Estä jäsen
