Totem (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (116 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: user
hu: felhasználó

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Private
hu: Rejtett

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Tags
hu: Címkék

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File
hu: Fájl

en: register
hu: regisztráció

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Help
hu: Súgó

en: Event
hu: Esemény

en: Advanced search
hu: Részletes keresés

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Continue
hu: Folytatás

en: Files
hu: Fájlok

en: All
hu: Mind

en: Post
hu: Tartalom

en: Block
hu: Blokk

en: Inbox
hu: Bejövő

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Media
hu: Média

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: Members
hu: Tagok

en: Events
hu: Események

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Close
hu: Bezár

en: 1 item | @count items
hu[0]: 1 tétel
hu[1]: @count tétel

en: Community
hu: Közösség

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Please enter some keywords.
hu: Meg kell adni kulcsszavakat.

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Content Top
hu: Tartalom teteje

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: RSS Feed
hu: RSS hírcsatorna

en: Sorry, unrecognized username or password.
hu: Ismeretlen felhasználó vagy hibás jelszó.

en: Login attempt failed for %user.
hu: %user bejelentkezése sikertelen.

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Reset password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Reply
hu: Válasz

en: video
hu: videó

en: Loading
hu: Betöltés

en: Edit comment
hu: Hozzászólás szerkesztése

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Send message
hu: Üzenet küldése

en: Unblock
hu: Feloldás

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Containing any of the words
hu: Tartalmazza ezen szavak bármelyikét

en: Containing the phrase
hu: Tartalmazza pontosan ezt a kifejezést

en: Containing none of the words
hu: Ne tartalmazza ezeket a szavakat

en: Only of the type(s)
hu: Csak az ilyen tartalmakban

en: About
hu: Leírás

en: Report
hu: Beszámoló

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Dates
hu: Dátumok

en: Discussion
hu: Eszmecsere

en: Page Top
hu: Oldal teteje

en: Page Bottom
hu: Oldal alja

en: Terms of Use
hu: Felhasználási feltételek

en: Bio
hu: Életrajz

en: Main menu
hu: Főmenü

en: @interval ago
hu: @interval ideje

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Write new message
hu: Új üzenet írása

en: keyword
hu: kulcsszó

en: Edit @type
hu: @type szerkesztése

en: Sidebar First
hu: Oldalsáv teteje

en: keywords
hu: kulcsszavak

en: The previous action can be <a href="!undo">undone</a>.
hu: Az előző művelet <a href="!undo">visszavonható</a>.

en: User menu
hu: Felhasználói menü

en: photo
hu: fénykép

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
hu: Az IP-címről túl sok sikertelen belépési kísérlet történt, ezért az ezért az ideiglenesen le lett tiltva. Érdemes később újrapróbálkozni vagy <a href="@url">új jelszót kérni</a>.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
hu[0]: Egynél több sikertelen belépési kísérlet történt ebbe a felhasználói fiókba, ezért az ideiglenesen zárolva lett. Érdemes később újrapróbálkozni vagy <a href="@url">új jelszót lehet kérni</a>.
hu[1]: Több, mint @count sikertelen belépési kísérlet történt ebbe a felhasználói fiókba, ezért az ideiglenesen zárolva lett. Érdemes később újrapróbálkozni vagy <a href="@url">új jelszót lehet kérni</a>.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Privacy Policy
hu: Adatvédelmi irányelvek

en: Search is currently disabled.
hu: A keresés le van tiltva.

en: Sidebar Second
hu: Második oldalsáv

en: Header First
hu: Fejléc első

en: Header Second
hu: Fejléc második

en: Footer First
hu: Lábléc első

en: Footer Second
hu: Lábléc második

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Sign in
hu: Bejelentkezés

en: Forgot your password?
hu: Elfelejtett jelszó?

en: Header Menu
hu: Fejléc menü

en: Discussions
hu: Megbeszélések

en: community
hu: közösség

en: Remove member
hu: Tag eltávolítása

en: Welcome to @site_name!
hu: @site_name – üdvözlet a webhelyen!

en: media item
hu: médiaelem

en: media items
hu: médiaelemek
