Totem (7.x-1.0-beta5) - en to ps translation catalogue (218 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Pages
ps: پاڼې

en: Status
ps: حالت

en: E-mail
ps: بریښنالیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Actions
ps: چارې

en: Confirm
ps: تاييد

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Public
ps: ټوليز

en: Read more
ps: نور ولولی

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: More
ps: نور

en: Action
ps: چار

en: new
ps: نوی

en: Tags
ps: بچوي

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Download
ps: ښکته کړئ

en: File
ps: دوتنه

en: Tag
ps: بچوۍ

en: Advanced options
ps: پرمختللي غوراوي

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Links
ps: تړوني

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: default
ps: تلواله

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Center
ps: منځ

en: Required
ps: غوښتى

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Book
ps: کتاب

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Summary
ps: لنډیز

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Views
ps: ليدنې

en: Access
ps: لاس رسی

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: Length
ps: اوږدوالى

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: Vocabularies
ps: قاموسونه

en: Manage
ps: سمبالونه

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Advanced settings
ps: پرمخ تللی امستنې

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: Keywords
ps: آرويىونې

en: ID
ps: پېژند

en: Advanced search
ps: پرمخ تللی لټون

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Upload
ps: پورته کول

en: Picture
ps: انځور

en: Mail
ps: بریښنالیک

en: User
ps: غړی

en: Continue
ps: دوام

en: Configure
ps: سازول

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Error
ps: تیروتنه

en: Are you sure you want to delete %title?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %title؟

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Site name
ps: پاڼې نوم

en: Never
ps: هيڅکله

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Inline
ps: ننليكى

en: Your name
ps: ستاسو نوم

en: To
ps: ته

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Comment
ps: تبصره

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Signature
ps: لاسليک

en: Filter
ps: چاڼ

en: Vocabulary
ps: قاموس

en: Vocabulary ID
ps: قاموس پېژند

en: Count
ps: شمیر

en: OK
ps: سمه ده

en: %time ago
ps: %time مخکې

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Performance
ps: كارېدون

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Medium
ps: منځنى

en: Media
ps: رسنۍ

en: Widget
ps: کاروونی

en: System
ps: سيستم

en: OR
ps: او

en: General
ps: ټوليز

en: Configuration
ps: سازول

en: Other
ps: نور

en: Align
ps: پرليكول

en: Basic
ps: ساده

en: Appearance
ps: ښكاره

en: Link URL
ps: پيوند پته

en: Role
ps: ونډه

en: Allow
ps: پرېښل

en: User login
ps: غړي کارن نوم

en: Users
ps: غړي

en: Both
ps: دواړه

en: Argument
ps: استدلال

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Ascending
ps: ختند

en: Descending
ps: پرتند

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Optional
ps: اختياري

en: Order
ps: اوډون

en: Random
ps: ناټاكلى

en: Position
ps: ځاى

en: Save settings
ps: امستنې خوندي کول

en: Protocol
ps: پروتوکول

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Birthday
ps: کليزه

en: Hidden
ps: پټ

en: Key
ps: کيلی

en: Change
ps: بدلون

en: English
ps: انګرېزي

en: Titles only
ps: یوازې سرليک

en: Full text
ps: ټول متن

en: Source
ps: سرچينه

en: Search results
ps: پایلې پلټون

en: Front page
ps: مخ پاڼه

en: Activity
ps: چارندتیا

en: Search fields
ps: ډګرونه پلټون

en: Second
ps: دوهم

en: Text field
ps: متن ډګر

en: Posts
ps: ليکنې

en: AND
ps: او

en: Fixed
ps: ثابت شوی

en: Empty
ps: تش

en: Log out
ps: وتون

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Style
ps: ډول

en: Forums
ps: هجره (بحث فورمونه)

en: Missing
ps: ورك

en: Permissions
ps: اجازې

en: New
ps: نوی

en: Themes
ps: ویینې

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Shortcuts
ps: لنډلارې

en: Timezone
ps: مهال سيمه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Select
ps: غوره

en: Bold
ps: زغرد

en: Plugins
ps: لګونونه

en: PHP Code
ps: PHP كوډه

en: Menus
ps: غورنۍ

en: Above
ps: پورته

en: 1 minute
ps: ۱دقيقه

en: Permission
ps: اجازه

en: Italic
ps: رېوند

en: Reply
ps: ځواب

en: empty
ps: تش

en: Keyword
ps: آرويىونه

en: Use pager
ps: pager وکاروه

en: Any
ps: هر

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: Underline
ps: كرښن

en: About
ps: په اړه

en: and
ps: او

en: User roles
ps: د غړي دندې

en: Validator
ps: تاییدونکی

en: Row
ps: کتار

en: Bundles
ps: بنډلونه

en: 1 character | @count characters
ps[0]: ۱ توری
ps[1]: @count توري

en: Numeric
ps: شمېريز

en: Justify
ps: برابر

en: Administration menu
ps: غورنۍ پازوالنه

en: - All -
ps: - ټول -

en: Search form
ps: پلټون فورمه

en: Styles
ps: ډولونه

en: All messages
ps: ټول پیغامونه

en: Text format
ps: متن بڼه

en: Administrative title
ps: سرليک پازوالنه

en: Show links
ps: تړوني ښوول

en: Libraries
ps: کتابتونونه

en: Text formats
ps: متن بڼې

en: Current page
ps: اوسنی پاڼه

en: Site logo
ps: پاڼې نښان

en: 5 minute
ps: ۵ دقيقه

en: 15 minute
ps: ۱۵دقيقه

en: 10 minute
ps: ۱۰دقيقه

en: 30 minute
ps: ۳۰ دقيقه
